AKL Isparta

LPG tankları değişimleri

Posted On Mart 2, 2017 at 9:31 pm by / No Comments

Otogaz sistemlerinde kullanılan LPG tanklarının ömrü-kullanım süresi üretim tarihinden itibaren 10 yıldır. LPG tanklarının üzerinde üretim tarihleri araçların lastiklerinde bulunan tarihlere benzer bir şekilde 4 haneli olarak yazmaktadır. Lastiklerden farklı olarak ilk iki hane üretildiği ay, son 2 hane ise yıl bilgisidir. Tank üzerinde kullanım süresi 10 yıldan fazla yazsa bile yasal kullanım süresi 10 yıldır.

LPG tank değişimi sonrası tadilat ile ilgili evraklar, ilgili işi yapan lpg servisi tarafından hazırlanır ve iş bitiminde size teslim edilir. ŞUA LPG yetkili servis belgesine sahip bir işletmedir ve LPG tankları değişimlerini yapmaktadır. Eğer aracınızı araç muayenesine götürecekseniz sizden mevcut durumda sızdırmazlık raporu istenecektir. LPG tankı değişimleri sonrası sızdırmazlık testleri Araç Kontrol Merkezleri(AKM) ve makina mühendisleri odaları tarafından yapılmaktadır.

Bu konuda detaylı bilgileri araç muayene istasyonlarından, ŞUA Otogaz’dan ve diğer yetkili birimlerden öğrenebilirsiniz.

Şua Otogaz irtibat: 0246 218 32 60